Vievio-projektas_src_1-b80a1f78e9079d13598ce71ee4c4a1b2.jpg
Atsižvelgdama į žemą šilumos energijos gamybos efektyvumą Vievio katilinėse, UAB „ENG” įgyvendino projektą „Atliekinės šilumos panaudojimas Vievio miesto šildymui apjungiant Elektrėnų ir Vievio centralizuoto šilumos tiekimo tinklus“. Nuo 2010 m. pabaigos Vievio gyventojams pradėta tiekti atliekinė šilumos energija iš Elektrėnuose esančios Lietuvos elektrinės. Šiluma Vievį pasiekia naujai nutiesta 9 km ilgio bekanaline šilumos tinklų trasa, panaudojant iš anksto pramoniniu būdu izoliuotų vamzdžių technologiją.
 
Elektrėnų savivaldybės inicijuotą konkursą laimėjusi UAB „ENG“, įgyvendindama projektą, įsipareigojo ne tik padidinti centralizuoto šilumos energijos tiekimo efektyvumą ir patikimumą Vievyje, bet ir sumažinti šilumos kainą Vievio gyventojams. Iki UAB „ENG“ šilumos tiekimo veiklos Elektrėnų savivaldybėje pradžios, šilumos kaina Vievio mieste buvo viena didžiausių šalyje.
 
Projektas „Atliekinės šilumos panaudojimas Vievio miesto šildymui apjungiant Elektrėnų ir Vievio centralizuoto šilumos tiekimo tinklus“ iš dalies finansuotas Europos Sąjungos struktūrinių fondų pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 4 prioriteto „Esminė ekonominė infrastruktūra“ priemonės „Šilumos tiekimo sistemos modernizavimas ir plėtra“ veiklų grupę. Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų šilumos tiekimo trasos nuo Elektrėnų iki Vievio tiesimui buvo skirta 6 mln. Lt parama, UAB „ENG” tokią pat sumą investavo pati.
 

Projekto įgyvendinimo metu nutiesta šilumos tiekimo trasa gali būti panaudota ne tik šilumos tiekimui iš Elektrėnų į Vievį, tačiau ir atvirkščiai – iš Vievio į Elektrėnus. 2013 m. rugpjūčio mėn. įgyvendintas šilumos, pagamintos iš atsinaujinančių šaltinių – biodujų – tiekimas į Elektrėnus, pasinaudojant UAB „ENG“ šilumos tiekimo trasa. Dabar Elektrėnų miesto gyventojai turi galimybę naudotis Vieviui tiekiama šiluma, gaminama iš Kazokiškių sąvartyne susidarančių biodujų UAB „Autoidėja“ įrengtoje kogeneracinėje jėgainėje.

 

UAB „ENG“ įgyvendintas projektas taip pat prisideda prie Lietuvos Nacionalinių tikslų energetikos sektoriuje siekimo ir atitinka Lietuvos energetikos plėtros prioritetus.